Sohbet Kurallari Bilmeniz gerekenler

Her sitenin kendine göre kurallar bütünü vardır. Sunucumuz üzerindeki herkesin refahı ve huzuru için sunucu üzerinde uyulması gereken bir takım kurallara ihtiyacı vardır. Baştan sona size bu kurallar hakkında sıralama yapalım.

sohbet resim

Sohbete katıl

senide bekliyoruz.

Rumuzunuz

Şifreniz

"º° ® Ayva.ORG ® °º Öneri - İstek - Şikayet - Xline - Teknik problemleriniz için #Destek kanalına giriş yapabilirsiniz."

Sunucuya mIRC programı üzerinden bağlanmak isterseniz yandaki uygulamamızı indirebilirisiz.

° Kendinize yapilmamasini istemediginiz bir davranisi Baskasina yapmamanizi siddetle tavsiye eder; Sohbetizin kaliteli ve guzel birsekilde baslayip sonuclanmasi icin; Ahlaki degerlerimizi goz onunde bulundurmanizi öneririz.

Ayva.ORG'u

tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

detay resim

º° ® Ayva.ORG ® °º IRC Network'una bağlanti kuran herkes;

1.° T.C kurallarına aykırı tutum ve davranış Türk ulusu ve bayrağını aşağılayıcı nitelikte mesaj Atatürkçü düşünce ve ilkelere hakaret etmek yasaktır.

2.° Sohbet ederken Küfür, hakaret, taciz veya tehdit içeren mesajlardan kaçının Karşı tarafın duygu ve düşüncelerine saygı duyun Farklı görüşlere sahip olabilirsiniz, ancak bunu tartışma değil diyalog şeklinde yapın.

3.° Sohbet ederken gerçek olmayan bilgiler vermekten veya başkasının kimliğine bürünmekten kaçının. Kendiniz hakkında doğru ve dürüst bilgiler verin. Karşı tarafı kandırmak veya aldatmak sizi uzun vadede zarara uğratabilir.

4.° Sohbet ederken kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının. Telefon numarası, e-posta adresi, banka hesabı gibi bilgileri karşı taraf ile paylaşmayın. Bu bilgiler kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilir. Ayrıca, tanıştığınız kişilerle gerçek hayatta buluşmadan önce onları iyi tanımaya çalışın ve güven duyduğunuzdan emin olun.

5.° Sohbet ederken site yöneticilerine ve operatörlere saygı gösterin. Onlar sizlere yardımcı olmak ve siteyi daha iyi bir hale getirmek için çalışmakta Onların uyarılarını dikkate alın ve talimatlarını uygulayın. Onlara karşı gelmek veya hakaret etmek sizi siteden uzaklaştırabilir.

6.° Sohbet sunucumuza 18(onsekiz) yas altinin girmesi ve bulunmasi

KESINLIKLE YASAKTIR.

° Sunucu uzerinde bulunan her kullanici, bu kurallarin varligini ve icerigini kabul etmiş sayilmaktadir. İlgili kurallarin ihlali sözkonusu oldugunda, lokal ve hukuki yaptirim uygulama hakkina sahiptir.